Xiaomi – historia wielkiego sukcesu „małego ziarnka”

Xiaomi – historia wielkiego sukcesu „małego ziarnka”

W 2017 roku Xiaomi otworzyło Mi Stores w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Pierwszy Mi Store w UE został otwarty w Atenach, w Grecji w październiku 2017 r. 7 listopada 2017 r., Xiaomi rozpoczął sprzedaż w Hiszpanii i Europie Zachodniej. W trzecim kwartale 2017 roku Xiaomi wyprzedziło Samsunga, stając się największą marką smartfonów w Indiach.

2 miliony sztuk w ciągu kwartału. 2018-obecnie[edytuj] Mi Store w Hangzhou w 2018 roku W kwietniu 2018 roku Xiaomi ogłosiło markę gier na smartfony o nazwie Black Shark. Jego specyfikacje to 6 GB pamięci RAM Snapdragon 845, a jego cena wynosi 508 dolarów, co jest tańsze niż jego konkurenci. Xiaomi ogłosiło 2 maja 2018 roku, uruchomienie Mi Music i Mi Video, aby zaoferować „usługi internetowe o wartości dodanej” w Indiach.

W czerwcu 2018 r., Xiaomi stało się spółką publiczną poprzez pierwszą ofertę publiczną na giełdzie w Hongkongu, pozyskując $ 4. 72 mld. W dniu 7 sierpnia 2018 r., Xiaomi ogłosiło, że Holitech Technology Co. Ltd., Główny dostawca Xiaomi, zainwestuje do 200 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat, aby stworzyć nową fabrykę w Indiach.

Xiaomi chce stać się najważniejszą firmą na świecie - GizChina.itXiaomi – co to za firma i skąd jej popularność? – chinskie-smartfony.pl

W IV kwartale 2018 roku, Xiaomi Poco F1 stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem sprzedawanym online w Indiach. Pocophone był czasami określany jako „flagowy zabójca zabójców”, ponieważ oferował wysokiej klasy specyfikacje w przystępnej cenie. W październiku 2019 roku firma ogłosiła, że wprowadzi ponad 10 telefonów 5G w 2020 roku, w tym Mi 10/10 Pro z funkcjonalnością 5G.

TOP 5 telefonów Xiaomi na listopad 2021

W marcu 2020 roku Xiaomi zaprezentowało swoje nowe rozwiązanie do ładowania bezprzewodowego 40W, które było w stanie w pełni naładować smartfon z baterią 4000m, Ah z płaskiej w 40 minut. W październiku 2020 roku Xiaomi stało się trzecim największym producentem smartfonów na świecie pod względem wielkości dostaw, dostarczając 46. 2 miliony telefonów w III kwartale 2020 roku – serwis xiaomi kraków .

31 marca 2021 roku, Xiaomi ogłosiło nowe logo dla firmy, zaprojektowane przez Kenya Hara. W lipcu 2021 roku, Xiaomi stał się drugim największym producentem smartfonów na świecie, według Canalys. Po raz pierwszy w Europie prześcignęła Apple, stając się drugą największą firmą w Europie według Counterpoint.

Corporate identity[edit] Etymologia nazwy[edit] Xiaomi (小米) to chińskie słowo oznaczające „proso”. W 2011 roku jego CEO Lei Jun zasugerował, że istnieje więcej znaczeń niż tylko „proso i ryż”. Połączył on „Xiao” (小) część z buddyjską koncepcją, że „pojedyncze ziarno ryżu buddysty jest tak wielkie jak góra”, sugerując, że Xiaomi chce pracować z małych rzeczy, zamiast zaczynać od dążenia do doskonałości, podczas gdy „mi” (米) jest akronimem dla Mobile Internet, a także „mission impossible”, odnosząc się do przeszkód napotkanych przy zakładaniu firmy.

W 2012 Lei Jun powiedział, że nazwa odnosi się do rewolucji i możliwości wprowadzenia innowacji w nowy obszar. Nowy procesor Xiaomi „Rifle” nadał wagę kilku źródłom łączącym to ostatnie znaczenie z rewolucyjnym idiomem Komunistycznej Partii Chin „proso i karabin” (小米加步枪) podczas II wojny chińsko-japońskiej.

Xiaomi Mi przechodzi do historii; firma po 10 latach porzuca

To logo było używane do 31 marca 2021 roku, kiedy to nowe logo, zaprojektowane przez znanego japońskiego projektanta Kenya Hara, zastąpiło stare, składające się z tej samej podstawowej struktury, co poprzednie logo, ale kwadrat został zastąpiony „wiewiórką” z zaokrąglonymi rogami, a litery „MI” pozostały identyczne jak w poprzednim logo, wraz z nieco ciemniejszym odcieniem.

Czy warto kupić sprzęt Xiaomi? - EMPIK.COMXiaomi – co to właściwie za firma? – Telecomosp

Xiaomi - Co to za firma? - smartfonybialystok.plXiaomi Mi przechodzi do historii; firma po 10 latach porzuca swoją markę – Allegro.pl

Kontrowersje, krytyka i działania regulacyjne[edytuj] Naśladowanie Apple Inc.[edit] Xiaomi zostało oskarżone o naśladowanie Apple Inc. Strategia marketingowa głodu Xiaomi została opisana jako jazda na plecach „kultu Apple”. Po przeczytaniu książki o Stevie Jobsie na studiach, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, starannie kultywował wizerunek Steve’a Jobsa, w tym dżinsy, ciemne koszule i styl wypowiedzi Jobsa podczas wcześniejszych zapowiedzi produktów Xiaomi.

W 2013 roku krytycy debatowali nad tym, na ile produkty Xiaomi są innowacyjne, a na ile ich innowacyjność to tylko naprawdę dobre public relations. Inni podkreślają, że choć istnieją podobieństwa do Apple, to możliwość dostosowania oprogramowania do preferencji użytkownika dzięki systemowi operacyjnemu Android firmy Google wyróżnia Xiaomi (serwis xiaomi kraków ).

Jądro Linux projektu Android jest licencjonowane na zasadach copyleft GPL, co wymaga od Xiaomi rozprowadzania pełnego kodu źródłowego jądra Android i drzew urządzeń dla każdego urządzenia z Androidem, które dystrybuuje. Odmawiając tego lub bezzasadnie opóźniając wydanie tych produktów, Xiaomi działa wbrew prawu własności intelektualnej w Chinach, zgodnie ze stanowiskiem WIPO. xiaomi serwis Kraków .

Xiaomi rezygnuje z marki Mi. Elektronika będzie podpisywana

Xiaomi Mi przechodzi do historii; firma po 10 latach porzuca serwis xiaomi kraków
Xiaomi Mi 9 Opinie użytkowników

Xiaomi w 2013 roku powiedziało, że wyda kod jądra. Kod źródłowy jądra jest dostępny na stronie Git, Hub. Obawy dotyczące prywatności i gromadzenia danych[edytuj] Jako firma z siedzibą w Chinach, Xiaomi jest zobowiązane do udostępniania danych chińskiemu rządowi na mocy chińskiej ustawy o bezpieczeństwie internetowym i krajowej ustawy wywiadowczej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry